Oro kondicionieriai

 

Oro kondicionieriai sukurti ne tik atvėsinti ir sušildyti orą Jūsų namuose ar biure, jie grynina patalpų orą bei taupo elektros energiją. Oro kondicionierių vidiniai blokai (garintuvai) pasižymi šiuolaikišku dizainu. Naujos kartos prietaisai, kuriuose naudojama invertorinė technologija, turi daug privalumų, palyginti su senesne On/Off tipo įranga. Visų pirma, tai sumažina elektros energijos sąnaudas net iki 30 procentų. Kondicionieriaus „širdis” – kompresorius – dirba daug tyliau. Pasiekus reikiamą patalpos oro temperatūrą, jis sumažina sukimosi greitį ir palaiko komfortiškas sąlygas taupydamas elektros energiją. Oro kondicionieriai yra užpildyti ekologišku R410A šaltnešiu.

 

          Invertoriniai oro kondicionieriai

Jei kartais atsiranda poreikis patalpas šildyti, rinkitės invertorinį kondicionierių t. y. šilumos siurblį, kuris gali šildyti esant itin žemoms temperatūroms. Senesnių On/Off tipo įrenginių darbo režimai tai -7/+43°C lauko oro temperatūros, o naujos kartos invertoriniai kondicionieriai puikiai veikia esant oro temperatūrai -15/+45°C, su integruotu žiemos paketu (Nordic) – -25 /+45°C lauko oro temperatūrai. Norint apskaičiuoti reikiamą įrenginio galią, reikia įvertinti patalpos sandarumą, langų plotą, elektroninių prietaisu skleidžiamą šilumą, reikia atsižvelgti ir į tai, ar patalpa yra pirmame ar paskutiniame aukšte.

 

Oro kondicionieriai Galia kW (Šald./Šild.)  2,5 – 2,8 3,5 – 3,8 5,0 – 5,5 6,7 – 7,3
Aptarnaujamas plotas m2 (apytiksliai) 15 – 25 20 – 40 40 – 60 55 – 90

 

          Split tipo oro kondicionieriai

Split tipo oro kondicionieriai

Split tipo oro kondicionieriai šiuo metu yra populiariausi. Jie tinka tiek gyvenamosios, tiek komercinės paskirties patalpoms. Kondicionieriai susideda iš dviejų dalių: vidinio bloko (garintuvo) ir išorinio (kompresoriaus-kondensatoriaus). Tokį kondicionierių galima montuoti visuose objektuose nepaliečiant pastato struktūros. Jie veikia tyliai, pasižymi nedideliais gabaritais ir funkcijų įvairove.

 

          Multisplit oro kondicionieriai

Multisplit oro kondicionieriai

Tai idealus sprendimas, kai reikia įrengti kondicionavimo sistemą keliose patalpose, tačiau dėl techninių sąlygų gali būti panaudotas tik vienas išorinis agregatas. Multisplit sistema leidžia parinkti vidaus blokus, kurių parametrai ir galios gali būtų skirtingi. Skirtingo galingumo blokai leidžia taupyti elektros energiją ir mažinti išlaidas. Šios sistemos įrenginiuose viena išorinė dalis yra sujungta su dviem ar trimis vidinėmis dalimis. Kiekviena iš šių dalių gali veikti nepriklausomai viena nuo kitos.

 

          Kasetiniai oro kondicionieriai

Kasetiniai oro kondicionieriai

Šio tipo kondicionieriai, kaip ir kanaliniai kondicionieriai naudojami komercinėse patalpose. Jie dažniausiai įrengiami įvairiose įstaigose, pvz. viešbučiuose, restoranuose, biuruose, konferencijų salėse. Kasetinis oro kondicionierius atrodo solidžiai ir turi daugybę naudingų funkcijų. Jis švelniai ir tolygiai sklaido orą į keturias puses. Jį galima montuoti pakankamai aukštai – iki 3,3 metrų aukščio nuo grindų.

 

           Palubiniai (konsoliniai) oro kondicionieriai

Palubiniai (konsoliniai) oro kondicionieriai

Šio tipo kondicionieriai montuojami tada, kai yra reikalinga didelė galia, o split tipo kondicionieriaus nepakanka arba nėra galimybės pritvirtinti kasetinio ar kanalinio tipo kondicionieriaus. Palubinį oro kondicionierių galima pritvirtinti prie lubų arba prie grindų kaip šildytuvą, priklausomai nuo vietos ir tvirtinimo galimybių. Pagal našumą palubiniai kondicionieriai yra pačio aukščiausio lygio.

 

            Langiniai kondicionierai

 Langiniai kondicionierai

Tai klasikinis monoblokas. Jo korpusas gaminamas iš skardos. Tai nelabai didelės galios įrenginys, kurį galima valdyti pultu, oro srautas gali būti nukreiptas į keturias puses. Tokį oro kondicionierių galima montuoti pvz. lange arba sienos angoje. Pati konstrukcija nėra labai sudėtinga, todėl kondicionierius tarnaus ilgai ir patikimai. Jį nesunkiai galima įrengti savo rankomis.

 

             Kanaliniai kondicionieriai

Kanaliniai kondicionieriai

Šio tipo kondicionieriai yra montuojami lubose. Jie geriausiai tinka tokioms didelėms patalpoms kaip restoranai, koncertinės salės, viešbučiai. Kanaliniai kondicionieriai paskirsto orą į skirtingas pastato vietas, temperatūra patalpose reguliuojama termostatais. Kanalinių kondicionierių montavimas nepriklauso nuo apšvietimo taškų išdėstymo. Šio tipo kondicionieriai gali išspręsti tiek oro vėsinimo, tiek ventiliavimo problemą.